Jak założyć Facebook dla Firmy? Krok po kroku.

Dziś wykorzystanie mediów społecznościowych takich jak Facebook dla Twojej firmy jest niezbędne. Aby pokazać się z jak najlepszej strony, przekazać kluczowe wartości Twojej marki i komunikować się z przyszłymi klientami warto w swojej strategii posiadać również Facebook.

Na szczęście, zbudowanie strony na Facebooku dla Twojej firmy jest jednym z najprostszych (i najbardziej opłacalnych) sposobów. Zaczynamy.

Jak stworzyć stronę biznesową na Facebooku?

– Odwiedź Facebook.com/Business i kliknij na „Utwórz stronę” lub w nawigacji po prawej stronie

– Wybierz swoją kategorię biznesową

– Dodaj informacje o swojej firmie do wymaganych pól

– Prześlij zdjęcie profilowe i zdjęcie tła

– Uzupełnij swoją firmę o dział „o firmie”

Wersję tworzenia strony na Facebooku krok po kroku znajdziesz poniżej.

 

Co to jest strona biznesowa na Facebooku?

Strona na Facebooku jest zasadniczo podobna do Twojego typowego profilu na Facebooku, ale dla firm. Twoi klienci lub fani mogą polubić Twoją stronę i będą otrzymywać Twoje aktualizacje w swoich kanałach informacyjnych.

Główną różnicą w posiadaniu fanpage jest to że możesz mierzyć zaangażowanie, planować posty i wiele więcej. Np. Facebook Analytics jest potężnym narzędziem jeśli chcesz dowiedzieć się o Twoich followersach i dostosowywać treści dla nich.

Wiele firm decyduje się zacząć od Facebooka przy wdrażaniu strategii marketingowej w mediach społecznościowych. Jest to opłacalne (budowanie strony jest darmowe) i raczej intuicyjne.

KROK PO KROKU

TWORZENIE STRONY NA FACEBOOKU

1. Budowa strony biznesowej na Facebooku

Odwiedź https://business.facebook.com/settings/ i kliknij na „Stwórz stronę” w prawym górnym rogu lub przejdź do „zarządzanie stronami” z poziomu prywatnego konta (zdjęcie poniżej). Tworzenie strony przez managera firmy może się delikatne różnić o tego, który opisuję poniżej. Pamiętaj, że musisz połączyć tę stronę biznesową z kontem osobistym. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest konto Twojego menadżera firmy (jeśli je posiadasz).

Facebook dla firm

Tworzenie-strony-na-fb

2. Wybierz swoją kategorię biznesową

Pojawi się ekran jak poniżej. Ponieważ nowa strona na Facebooku będzie przeznaczona dla Twojej firmy, kliknij „Rozpocznij” pod tekstem gdzie jest napisane „Firma lub Marka”. 

Czy konto firmowe na Facebooku jest płatne

3. Dodaj informacje o swojej firmie

Następnie trzeba będzie dodać informacje o firmie. Nazwa strony powinna być nazwą Twojej firmy. W przypadku kategorii, spójrz na listę opcji i wybierz ten, który najbardziej pasuje do Twojej strategii biznesowej. Musisz podać adres, ale możesz zdecydować się na jego ukrycie – wystarczy zaznaczyć pole wyboru „Nie wyświetlaj mojego adresu”. Kiedy skończysz wypełniać swoje dane, kliknij „Kontynuuj”.

W przypadku firm nieposiadających adresu fizycznego (np. sklepu internetowego), należy rozważyć skorzystanie z adresu siedziby głównej lub biura głównego. Następnie, po prostu zrezygnuj z wyświetlania adresu, jeśli chcesz.

Twój tytuł strony na Facebooku również musi mieć maks. 75 znaków. Gdy wybierzesz nową nazwę strony na Facebooku, kliknij „Kontynuuj”.Facebook-tworzenie-strony-firmowej

4. Dodaj zdjęcie profilowe i tło fanpage 

W tym momencie zostaniesz poproszony o przesłanie zdjęcia profilowego i zdjęcia okładki. Możesz pominąć ten krok.

Jeśli zaś chcesz dodać zdjęcia odrazu, pamiętaj o rozmiarze. Optymalny rozmiar zdjęcia w tle na desktopie to 315 pikseli wysokości i 851 pikseli szerokości. Jeśli jest ono znacznie większe, część zdjęcia zostanie wycięta. Jeśli jest za małe, Facebook rozciągnie zdjęcie i stanie się ono nieostre.

jak stworzyć fanpage na facebooku jak stworzyć fanpage na facebooku

5. Wypełnij swój dział w sekcji informacje

Aby Twoi odbiorcy byli dobrze poinformowani, musisz upewnić się, że Twoja sekcja o firmie jest wypełniona danymi, których mogą szukać.

Użyj menu po lewej stronie (tuż pod Twoim zdjęciem profilowym), aby przejść do sekcji Informajce. Następnie wypełnij informacje, które Twoim zdaniem będą potrzebne Twoim klientom. Na przykład, jeśli jesteś fizycznym sklepem, musisz dodać swój tygodniowy czas pracy, jak również adres Twojego sklepu.

Skorzystaj z funkcji „historia” tej sekcji, która pozwoli Ci opowiedzieć fanom nieco więcej o historii i misji Twojej firmy.

Facebook-fanpage-dla-firm-tworzenie

6. Poznaj swoją stronę biznesową

Nadszedł czas na wykończenie strony biznesowej. Na stronie głównej, znajdziesz kilka „Wskazówek dotyczących strony”. Polecam kliknięcie w te podpowiedzi i dodanie takich rzeczy jak krótki opis, utworzenie nazwy użytkownika i wiele innych.

Te ostatnie elementy to prosty krok, który sprawi, że Twoja strona będzie jeszcze lepsza.

7. Integracja sklepu na Facebooku 

Istnieje wiele dodatków na Facebooku, które mogą pomóc każdej firmie w lepszej konwersji. Jednym z nich jest Sklep Facebook dla firm e-commerce.

Aby dodać Sklep Facebook do swojej strony biznesowej, musisz mieć już utworzoną stronę. Z poziomu strony możesz zintegrować swoją istniejącą platformę e-commerce ze Sklepem na Facebooku.

8. Pozostało zacząć publikować posty

Teraz, gdy już zbudowałeś swój profil, przeszedłeś do części poświęconej komunikacji – zamieszczania treści dla swoich odbiorców.

Zamieść wszystko, od Twojego najlepiej działającego bloga, do zdjęcia swojego nowego biura, do najnowszych wiadomości branżowych. Pamiętaj aby zadbać o spójność i wdrażać strategię komunikacji w odpowiedni sposób.

Media społecznościowe są nieformalne skorzystaj z okazji, aby zaangażować publiczność. Zadawaj im pytania lub zaproś ich na wielkie otwarcie swojego sklepu. Aby uczynić rzeczy jeszcze bardziej osobistymi, możesz zastosować format „na żywo”. Wszystko, co możesz zamieścić, aby się z nimi związać, pomoże Ci zbudować wartościowe relacje z Twoimi fanami na Facebooku.

Ogólnie rzecz biorąc, upewnij się, że regularnie publikujesz odpowiednie treści. Celuj w co najmniej jeden post dziennie, ale nie przesadzaj. Nigdy nie wysyłaj postów tylko po to, by je opublikować. Twoja publiczność odbierze to i poczuje się tak, jakby była spammowana. Znajdź równowagę i upewnij się, że treści, które publikujesz są edukacyjne, informacyjne lub interesujące dla Twojej grupy odbiorców.

Więcej o integracji sklepu na Facebooku i strategii komunikacji przedstawię w kolejnych postach blogowych.

Do następnego  😎

 

Thomaz – CEO, Więcej niż Marketing Freelancer

Leave a Reply